Dijital Pazarlama SEO & ADSWORD

Mors MedyaMors Medya Dijital Pazarlama


Dijital Pazarlama (SEO-ADWORDS)

Dijital Pazarlama kişi ve kurumlar için çok önemlidir.Bir Ürününüz veya hizmetiniz olabilir ancak internet aleminde kimsenin sizden haberi yoksa mutlaka profesyonel destek alma zamanınız gelmiştir.

Dijital Pazarlama Nedir?

Dijital pazarlama , internet , sosyal Medya ve arama ağlarında ( google,yandex,bing,yahoo,opera,vb.) son Kullanıcıya ürünlerinizi ve hizmetinizi gösteren,rakip analizi yapabilen,anahtar kelime analizi ve daha binlerce mega bilgiyi sizlerle paylaşan bir platformdur.Oturduğunuz yerden firmanızın ürünlerini ve hizmetlerini internette satmak ve paylaşmak varken neden kapı kapı dolaşıp vaktinizi boşa harcayasınız? İşte tam da bunun cevabını bize dijital pazarlama veriyor.


Dijital pazarlamanın öncüsü Google Adwords nedir?


Kitlenize kısa yoldan ulaşmak için mutlaka google adwords kullanmalısınız .Adwords işletmenizi , ürünlerinizi ve hizmetlerinizi google arama ağlarında ilk sırada çıkarır ancak bazen yatırdığınız paranın karşılığını geri alamayabilirsiniz.Bunun için adwords konusunda bilgili ve ilgili olmalısınız.Adwordsun binlerce farklı kombinasyonu vardır haliyle bunları öğrenmek ve bilmek zaman alacağı için mutlaka profesyonel kurumlardan destek almalısınız.


Mors Medya Dijital Pazarlama (SEO-ADWORDS)
Adwords Yaparken Neler Gerekir?

  •  İyi bir anahtar kelime ve slogan gerekir: Arama motorlarında (Google,yandex vb.) reklamlarınızı oluşturup ve reklamlarınızla internet aleminde büyük ses getirmeniz için iyi bir anahtar kelime analizi yapmanız ve iyi bir slogan bulmanız gerekir.

  •  Sadece Kelime Analizi Yeterli mi?: Tabii ki de hayır.Adwords'de web sitenizdeki ürünler ve hizmetler baz alınır.Seçtiğiniz anahtar kelimeye göre kalite puanı alırsınız.Bu da reklamınızın alaka düzeyini ortaya çıkarır.Yani Mısır satın almak isterken kendinizi kiyafet mağazasında bulmanız sizi çözüme ulaştırmayacağı için google bu tarz konularda direkt kalite puanınızı düşürür.Bu yüzden bu kombinasyonlara mutlaka çok önem verin.

  •  Çok para yatırdım en üste çıkmam gerekir mi?: Evet çıkmanız gerekir ancak reklamınıza önüne gelen tıklayacağı için hiçbir verim alamazsınız.Adwords'de sadece çok para yatırmak değil , az parayla çok iş yapmak önemlidir.Ürünleriniz,hizmetleriniz,
    sayfa açılış süreleriniz,alaka düzeyiniz,zaman planlamanız,dinamik reklamlarınız,anahtar kelimeleriniz,negatif anahtar kelime ve terimleriniz vb. binlerce konuyu ele aldığımızda aslında az da para yatırsanız çok da para yatırsanız google adwords için hiçbir zaman önemi olmayacaktır.

  •  Google Adwords'e para vermek gerekli midir?.Google aramalarında çıkmanın başka yolu yok mu ?: Tabii ki var.SEO (Search Engine Optimization) organik web aramalarında devreye girer ve arama motorlarında üst sıralarda çıkmanızı sağlar.SEO çalışmalarının veriminin belli bir süresi vardır.Genellikle 2 ile 6 ay arasında yavaş yavaş sonuç almaya başlarsınız.Organik web aramalarında çıkmak için genellikle , anahtar kelime seo , ürün bazlı seo ,blog bazlı seo,gündem bazlı seo,site dışı link,site içi seo ve işletme profili çalışmaları çok önemlidir.

  •  Dijital pazarlamada Mors Medya ne yapabilir? Mors Medya'nın farkı nedir?: Analiz yaptıktan sonra reklam metinleri ile uzun süre ses getirecek bilgiye sahip olarak slogan ve anahtar kelime ile ürünlerinizi ve hizmetlerinizi son kullanıcıya gösteririz.Bunun yanı sıra Zaman planlaması,kitle,bölge,negatif eşleşme,rakip analizi,eşdeğer kelime analizi,dinamik reklam,youtube ve ads reklam vb. binlerce süzgeçten web sitenizi geçirir ve bunları incelerken az parayla çok iş (Reklam) geliri elde etmenizi sağlarız.Farkımız ise 10 yıllık emeğimizle Mors Medya olarak sadece doğru olanı hilesiz bir şekilde gerçekleştirmek ve müşterilerimizi başarıya ulaştırmaktır.Ancak şu gerçeği hiç bir zaman unutmayın... Bilgi: Arama ağlarında çıkmanız veya çıkmamanız google veya diğer arama motorları için hiçbir önem arz etmeyecektir.Google 'nin size veya paraya ihtiyacı yoktur sadece kullanıcılar için doğru anahtar kelime ile doğru kişi ve kurumları eşleştirmeye ihtiyacı vardır.