E-Ticaret

Mors Medya
Mors Medya E-Ticaret


E-Ticaret


E-Ticaret Paketleri 2 şekilde kullanılınır.Daha farklı şekillerde de kullanılır ama bu ülkemizde kullanılan 2 şekil üzerinden gidecek olursak;

Birincisi: Elinizde bulunan veya dışardan tedarik ettiğiniz ürünleri satabileceğiniz e-ticaret sistemi. Örnek: vatanbilgisayar,istanbulbilişim ,lcwaikiki,defacto,koton vb.

İkincisi : Dışardan üye alarak , internet üzerinden satış yapmasını sağlayacağınız ve komisyon alarak satışa sunduğunuz e-ticaret sistemi. Örnek:Hepsiburada,gittigidiyor,
vb.


E-Ticaret Yaparken Nelere Dikkat Edilir?

E-Ticaret üzerinden satış yaparken sanal pos ödeme alt yapınızı çok iyi incelemeniz ve karar vermeniz gerekir.Ülkemizde ki sanal pos ödeme alt yapılarını listeyelim ;

1-PayTR (Ödemeler Bir sonraki gün hesaba geçer)
2-İyzico (Ödemeler 1 hafta ile 3 hafta içerisinde hesaba geçer)
3-PayU
4-MokaPos
5-Shopier
6-Paynet
7-İpara


E-Ticaret sistemimi açtım ama müşterim yok ne yapmam lazım?



Kitlenize hitap edin ve diğer e-ticaret sistemlerinden farklı olun.Örnek olarak ;Ücretsiz kargo yerine 1 saatte evinizde diyebilirsiniz veya 6 taksit yerine 12 taksit avatantajları ile kitlenize hitap edebilirsiniz..Bunları yapmadan önce dijital pazarlama hakkında bilgi sahibi olmanız gerekir.Dijital pazarlama ile e-ticaret sisteminizde ki bütün ürünlere tek tek reklam verip tanıtabilir veya kategori ile reklam verip tanıtabilirsiniz.


Mors Medya Dijital Pazarlama (SEO-ADWORDS)

İyi Bir E-Ticaret sitesi için neler gerekir?


 •  Hazır E-Ticaret Paketlerinden uzak durun.: Herkes de aynı eticaret paketi olduğunu düşünün , farkınız ne olabilir ? Farkınız olmadığı gibi paketi satın aldığınız yazılım firmasına ödeme yapmış ve seo (back-link) olarak destek vermiş olursunuz. Kendinize ait tasarımlar ile müşterilerinize veya kitlenize farklı olduğunuzu gösterin. Mors Medya e-ticaret sistemlerini farklı ve özgü tasarımlar ile size özel tasarlar ve bir önceki kişi veya kuruma yaptığı e-ticaret sistemini size satmaz ancak hazır paket konusunda ısrarcıysanız tabiki hazır paketlerimizde mevcut.

 •  Mobil uyumlu olmasına dikkat edin.: E-ticaret sitelerinden alışveriş yapmak isteyen müşterinize veya kitlenize her platformdan (Mobil,tablet,Masaüstü,laptop vb.) alışveriş yapmalarını sağlayın.E-ticaret furyasında mobil kullanan kişi yüzdesi %90 iken diğer platform kullanan kişilerin yüzdesi %10 olarak belirlenmiştir.Mors Medya e-ticaret sistemleri kişiye ve kuruma özgü olduğu için her platform ile uyumlu olarak yazılır.

 •  Kargo işini nasıl halledebilirim?: E-ticaret sistemlerinde artık farklı kargo firmaları ile anlaşabilir ve maksimum maliyeti minumum maliyetle çözebilirsiniz. Öncelikle kargo firmalarından daha farklı ve daha hızlı çalışan kurumlarımızda göz önüne çıkmıştır. Örnek olarak : Scotty ve paket taxi bu alanlarda alternatif olarak hizmet alabileceğiniz ulaşım sektörleridir.

 •  E-ticaret sistemlerinde SEO önemlimidir?: E-ticaret hazır paketlerinde seo uyumlu yazıldığına bakmayın , genellikle seo uyumlu değildir. Her ürün veya hizmetinize adwords reklam maliyeti çok yüksek olacağı için seo burada daha avantajlıdır ancak faydasını hemen göremeyeceğiniz için başlangıç olarak adwords ürün başı yerine kategori olarak reklam vermeniz hem az maliyetli hemde avantajlı hale gelecektir.
  Ülkemizde seo desteği alabileceğiniz firmalar tabiki var.

  1-Mors Medya
  2-Webtures
  3-SeoHocası
  4-DigitalZone
  5-Freelance Seo Vb.

  Aslında bütün yazılım ve dijital pazarlama firmaları olarak aynı desteği versekte fiyatlarımız farklı olabiliyor.Hizmete değil markaya ödeme yapmak için diğer firmaları tercih edebilirsiniz.Ancak kaliteli hizmet almak isterseniz listede ki ilk 4 firmadan şaşmayın.